Wydarzenia 2012

28-01-2012 w sali OSP  o godz. 1300 odbyła się coroczna zabawa choinkowa. Zorganizowała ją Rada Rodziców Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum.

Zdjęcia można zobaczyć na stronie Zespołu Szkół Publicznych w Rossoszycy. Tutaj.

 

wyscig12Około godziny 1720 przemknął peleton I etapu wyścigu kolarskiego „Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2012″ przez nasze okolice.

Więcej...

 

W dniu 2 maja 2012r. w sali OSP w Rossoszycy odbyło się przedstawienie „Święto Konstytucji 3 Maja” zorganizowane przez Niepubliczne Gimnazjum SPiRRiO.

Więcej...

 

12 maja 2012r. już po raz dwunasty zorganizowano biegi przełajowe w Rossoszycy pod hasłem „DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY”. Choć z samego rana pogoda nie wróżyła nic dobrego, padał deszcz, to jednak po raz kolejny przed rozpoczęciem imprezy rozpogodziło się i wyglądało zza chmur słońce.

Więcej...

10 sierpnia jak co roku odbył się odpust parafialny ku czci św. Wawrzyńca. Ten dzień też był wyjątkowy, gdyż w naszej parafii odbyła się uroczystość Bierzmowania. Istotą tego sakramentu jest przekazanie Ducha Świętego, umocnienie wiary oraz uzdolnienie do świadczenia o niej oraz jej obrony.

Więcej...

W niedzielę 26 sierpnia, nasza parafia dziękowała Bogu za dar chleba powszedniego, przeżywając tradycyjne „Dożynki”.

Więcej...

W piątek 21-09-2012 o godz. 16 odbyło się zebranie wiejskie z udziałem Proboszcza Krzysztofa Czyżaka, Burmistrza Miasta i Gminy w Warcie Pana Jana Serafińskiego, Dyr. Zarządu Dróg Wojewódzkich Rejon Sieradz Pana Zdzisława Szotkowskiego, Sołtysów i Rad Sołeckich z Parafii św. Wawrzyńca w Rossoszycy oraz mieszkańców naszych okolic. Na zebraniu pojawiło się około 100 osób. 
Zebranie prowadziła Pani Sołtys Rossoszycy Teresa Sulińska.

Więcej...

Dla tych co odeszli

Dla tych
Którzy odeszli
W nieznany świat,
Płomień na wietrze
Kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów
Pod cmentarnym murem
I niebo jesienne
U góry.

Więcej...

W Rossoszycy na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych odbyła się po raz pierwszy kwesta pod hasłem „Ratujmy zabytek”. Chodzi oczywiście o remont 229 letniego kościoła św. Wawrzyńca w Rossoszycy.
Dyżury z puszkami kwestarskimi pełnili okoliczni mieszkańcy oraz młodzież szkolna. I mimo, że było zimno i zaczął padać deszcz udało się zebrać 2565zł.

Więcej...

W dniu 20 grudnia 2012r. w sali OSP, jak co roku odbyło się przedstawienie Jasełkowe. Młodzież z Niepublicznego Gimnazjum w Rossoszycy zagrała przepiękne widowisko związane z Bożym Narodzeniem Na samym początku przedstawiła współczesny świat, zagoniony za pieniędzmi, władzą i przyjemnościami za wszelką cenę. Zapominając o tym co jest najważniejsze. Przed dniami Świąt Bożego Narodzenia, czyli objawieniem się miłości Boga do człowieka, warto pomyśleć dokąd taki świat zmierza. Czy zapomnieliśmy o sensie Bożego Narodzenia?

Więcej...

Odwiedziło nas : Dziś 48 - Wczoraj 66 - Ostatni tydzień 259 - Ostatni miesiąc 1581 - Razem 337266
#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }