Wydarzenia 2013

W sali OSP w Rossoszycy w dniu 17-04-2013 o godz. 18,00 odbyło się zebranie wiejskie Rossoszycy i okolicznych wiosek. Zaproszeni goście to Pan Burmistrz Jan Serafiński, dyrektor ZGKiM Pan Jacek Maj oraz pracownicy Urzędu Gminy Pan Łukasz Kałuża i Pan Mariusz Lewandowski. Prowadzącymi zebranie była Pani Sołtys Teresa Sulińska oraz wspomagającym Przewodniczący Rady Sołeckiej Pan Andrzej Michalski.

Więcej...

Jak co roku Niepubliczne Gimnazjum SPiRRiO zorganizowało przedstawienie na temat Narodowego Święta Konstytucji. Odbyło się ono 26-04-2013 w sali OSP.

Więcej...

W niedzielę 19 maja o godz. 1100 w naszej Parafii odbyło się radosne święto. Jedenaścioro dzieci po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa. Dzisiejszy dzień powinien być duchowym przeżyciem dla rodziców i dzieci. Przez najbliższy tydzień dzieci przeżywać będą Biały Tydzień.

Więcej...

Jak co roku w majową sobotę odbyły się w Rossoszycy na Ulesiu biegi przełajowe pod hasłem „Dzieciństwo bez przemocy” organizowane przez Zespół Szkół Publicznych w Rossoszycy. Biegi w tym roku odbyły się po raz XIII. Trzynastka kojarzy nam się z pechem, ale pechowa była tylko pogoda choć jeszcze mogło być gorzej. Pochmurny zimny dzień nie zachęcał przybyłych gości do spożywania lodów i zimnych napojów które można było zakupić pod namiotami ale prowadząca imprezę

Więcej...

Więcej...

W dniu dzisiejszym, jako przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej, pragniemy serdecznie powitać i życzyć naszemu nowemu Proboszczowi błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego oraz opieki naszego patrona Świętego Wawrzyńca na każdy dzień posługi. Życzymy Ci Księże Proboszczu, wytrwałości i odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów.

Więcej...

W ramach programu KOLORY POLSKI można było zwiedzić prywatne zbiory militarne Pana Jacka Kopczyńskiego, które znajdują się w Boczkach.
Eksponaty pokazywał i opowiadał o nich syn Pana Jacka, Maciek. My mieliśmy wyjątkowe szczęście i zastaliśmy na miejscu Pana Jacka który w sposób fachowy opowiedział historie danych militariów.

Więcej...

 

 

 

 

 

 

 

Więcej...

Więcej...

W dniu 19-09-2013 odbyło się zebranie wiejskie w Rossoszycy. W pierwszym terminie, zebranie się nie odbyło ze względu na bardzo małą frekwencje. Po piętnastu minutach odbył się drugi termin zebrania. Zebranie prowadziła jak zwykle Pani Sołtys Teresa Sulińska z protokólantem Panem Andrzejem Michalskim. Gościem zaproszonym był Pan Burmistrz Jan Serafiński i nasz Proboszcz ks. Mirosław.

26-09-2013
Dodaliśmy relację video

Więcej...

W dniu 12-10-2013 odbyła się uroczysta ceremonia nadania Szkole Podstawowej i Publicznemu Gimnazjum w Rossoszycy imienia Władysława Łokietka.
Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele podczas której poświęcono nowy sztandar szkoły.
Następnie cały kondukt ze sztandarami z innych szkół, sztandarami Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wszystkimi zaproszonymi gośćmi przeszedł do sali OSP, gdzie odbyła się część oficjalna.

Więcej...

21 października 2013  we wsi Lasek o godzinie 12 została poświęcona nowa przydrożna kapliczka.

Kapliczkę poświęcił nasz Proboszcz  ks. Mirosław Korytowski w obecności wielu mieszkańców.

Więcej...

Młodzież z Niepublicznego Gimnazjum jak co roku przygotowała przedstawienie Jasełkowe dla mieszkańców naszych okolic. Przedstawienie odbyło się 19-12-2013 w OSP Rossoszyca. Podczas występu nie zabrakło kolęd a nawet hip-hopu. Były życzenia Bożonarodzeniowe oraz dzielenie się opłatkiem. Nie zabrakło także poczęstunku przygotowanego przez Komitet Rodzicielski.

Więcej...

Odwiedziło nas : Dziś 49 - Wczoraj 66 - Ostatni tydzień 260 - Ostatni miesiąc 1582 - Razem 337267
#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }