Wydarzenia 2014

Dziś odbyła się wyjątkowa msza św.. Po wcześniejszych, wielotygodniowych przygotowaniach i poznawaniu zasad poruszania się na prezbiterium, postaw liturgicznych oraz funkcjonowania w rodzinie ministranckiej podczas mszy św., przyszedł czas na ślubowanie i złożenie swoich deklaracji.

Więcej...

W poniedziałek 03-03-2014r odbyło się spotkanie informacyjne z lokalną społecznością dotyczącą budowy biogazowni w Miedzach. Spotkanie zorganizowała Gmina Warta, a prowadził je Sołtys Miedz i Grabinki Zdzisław Caban. Na spotkanie przybył Burmistrz i Sekretarz Gminy, inwestor Pan Józef Błaszczyk wraz z Panem Zenonem Głowackim (twórcą wniosku) oraz 70 osobowa grupa mieszkańców naszych okolic.

Więcej...

19-03-2014 odbyło się Walne Zebranie SpiRRiO. Na zebranie przyszła zaproszona pani Teresa Sulińska Sołtys Rossoszycy oraz pan Dyrektor Stanisław Mielczarek. Najpierw przedstawiono sprawozdanie z działalności stowarzyszenia za 2013r i sprawozdanie finansowo-księgowe i komisji rewizyjnej oraz udzielono absolutorium Zarządowi Stowarzyszenia za 2013r.
Następnie wyłoniono podczas głosowania tajnego władze na najbliższe trzy lata.

Więcej...

„Kłaniamy Ci się Panie Jezu i błogosławimy Tobie, że przez krzyż i mękę Swoją świat odkupić raczyłeś”

Po raz pierwszy w dziejach Rossoszyckiej parafii odbyła się w piątek uroczysta Procesja Drogi Krzyżowej ulicami Rossoszycy, którą poprowadził nasz Proboszcz ks. Mirosław.
Był to czas pełen zadumy i przemyśleń. Stanąć pod Krzyżem Pańskim nie można obojętnie.
I dlatego niejednemu z parafian serce się wzruszyło.

Więcej...

Dziś, w Wielką Sobotę święciliśmy pokarmy przyniesione w koszyczkach w których znajdowały się jajka, chleb, wędlina a także cukrowe baranki. Wszystkie kosze były pięknie udekorowane.
Zgodnie z obyczajem w dniu dzisiejszym odbywa się również adoracja Chrystusa złożonego do grobu.

Więcej...

W dniu 16 kwietnia odbyło się zebranie w sali OSP w Rossoszycy w sprawie Wspólnoty Gruntowej zorganizowanej przez Gminę Warta. W zebraniu uczestniczył burmistrz Jan Serafiński , sekretarz Krzysztof Polusik, pani Karina Brodzicka , Sołtys Rossoszycy oraz bardzo mała grupka zainteresowanych.

Więcej...

Nasi druhowie z Rossoszycy w dniu 1 maja zorganizowali 95-lecie powstania jednostki oraz uczcili przypadający na 4 maj Dzień Strażaka. W tym dniu odbyło się także uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu strażackiego.
Wszystko zaczęło się od przemarszu z orkiestrą i wszystkimi sztandarami ze straży OSP do kościoła. Przed kościołem odbyła się uroczysta msza św. którą celebrował ks. Proboszcz Mirosław wraz z ojcem Zachariaszem.

Więcej...

W tym roku Niepubliczne Gimnazjum przedstawiło uroczystą akademię dotyczącą czterech dni maja – Święta Pracy, Dzień Flagi RP, Święto Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Zwycięstwa. Uroczystość odbyła się w sali OSP w Rososzycy 7 maja. Podczas akademii nie zabrakło śpiewu jak i tańca.
Na koniec wszystkich zaproszono na ciasto z napojami.

Więcej...

Więcej...

Więcej...

I w tym roku podczas odpustu parafialnego nie zabrakło kwesty na remont naszego zabytkowego Kościółka. Pogoda dopisała a dzięki licznie przybyłym gościom i mieszkańcom naszej parafii zebrana kwota 3158,26zł. jest większa niż w zeszłym roku. 
W imieniu Komitetu Remontu Kościoła wszystkim darczyńcom dziękujemy za datki.

Więcej...

Mamy upragnioną salę gimnastyczną. W poniedziałek 01-09-2014 została oficjalnie otwarta i poświęcona sala gimnastyczna. Było przecięcie wstęgi przez zaproszonych gości oraz poświecenie sali przez proboszcza ks. Mirosława Korytowskiego. Pierwsze podziękowania pan dyrektor Roman Kałczak złożył osobom które były przeciwne budowie sali gdyż podobno to oni mobilizowali do działania. Pan dyrektor też podziękował za trud w wybudowanie i powstania sali przez wręczenie kwiatów wybranym gościom.

Więcej...

Więcej...

W miniony poniedziałek w sali OSP Rossoszycy odbyło się zebranie wiejskie z udziałem burmistrza Warty panem Janem Serafińskim. Zebranie odbyło się w drugim terminie z powodu małej frekwencji nie przekraczającej 10%. Prowadziła je pani sołtys Rossoszycy Teresa Sulińska.
Głównym celem zebrania było rozdysponowanie pieniędzy funduszu sołeckiego na rok 2015. Zdecydowano przeznaczyć całą kwotę w wysokości 19531,33zł. na drogi i rowy (ulica Ralewska i Leśna).

Więcej...

W minioną niedzielę odbyło się spotkanie przedwyborcze z kandydatami na burmistrza, rady powiatu i na radnych. Całe spotkanie prowadziła Sołtys pani Teresa Olejniczak.
Na zebraniu nie zabrakło żadnego kandydata na burmistrza i radnego z okręgu nr 13 (wszyscy są opisani w artykule Wybory Samorządowe 2014 czas zacząć).
Przybyli także kandydaci do rady powiatu: Anna Bukowska, Agnieszka Rybińska, Dorota Góral, Tomasz Baliński, Tomasz Dobrzyński, Robert Przybyła.

Więcej...

Więcej...

W sobotnie południe pojawił się dym nad kościołem w Rossoszycy. Pożar objął kościół z dwiema osobami uwięzionymi w środku. Z księdzem nieprzytomnym w konfesjonale i dzieckiem które ukryło się gdzieś obok. Pierwsza przyjeżdża straż z Rossoszycy. Jedna grupa wchodzi do środka z pełnym wyposażeniem i szuka osób. Pozostali druhowie rozwijają węże i zaczynają gasić. Przybywają następne jednostki straży pożarnej , które dołączają do akcji gaszenia. W międzyczasie druhowie odnajdują osoby uwięzione w zadymionym kościele i wynoszą je na zewnątrz. Udzielają pierwszej pomocy medycznej. Przyjeżdża strażacki samochód z podnośnikiem i druhowie zaczynają gasić z góry.

Więcej...

19-12-2014 odbyło się jasełkowe przedstawienie zorganizowane przez uczennice i uczniów Niepublicznego Gimnazjum SPiRRiO. Tradycyjne jasełka, ale jak co roku inny scenariusz. Tym razem Święta Bożonarodzeniowe po europejsku. Nie zabrakło duchowego wsparcia naszego ks. Proboszcza, dobrego słowa pana dyrektora S. Mielczarka. Składanych życzeń przy opłatku i pysznych ciast zrobionych przez rodziców.

Więcej...

Odwiedziło nas : Dziś 44 - Wczoraj 66 - Ostatni tydzień 255 - Ostatni miesiąc 1577 - Razem 337262
#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }