Wydarzenia 2015

W minioną sobotę w sali OSP w Rożdżałach odbyła się choinka dla dzieci.
Organizatorem była pani Sara Kowalska wraz z sąsiadkami.
Atrakcją był pokaz zwierząt z ZOO z Borysewa. Można było zobaczyć i dotknąć węża, jaszczurkę i żółwia

Więcej...

wyboryross16W miniony poniedziałek w sali OSP w Rossoszycy o godz. 17 odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Na zebranie przybył w zastępstwie pana Burmistrza Sławomir Janczak wraz z pracownikiem Gminy panią Anną Lament. W zebraniu uczestniczyła także pani radna Teresa Sulińska która jednocześnie pełniła funkcję sołtysa Rossoszycy. Na zebranie przybyło 84 mieszkańców co stanowi 19,36% wszystkich osób z prawem do głosowania. Do prowadzenia zebrania wybrano pana Andrzeja Michalskiego,

Więcej...

walneosp15Trzynastego w piątek odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2014, druhów strażaków z Rossoszycy. Na zebranie przybyli: z-ca burmistrza i jednocześnie komendant Miejsko-Gminny OSP w Warcie pan Sławomir Janczak, młodszy brygadier pani Agnieszka Nowak, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Andrzej Weselski ,radna i jednocześnie sołtys Rossoszycy pani Teresa Sulińska, członek Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Warcie Jan Gruszel, druh Jan Smus, dyrektor ZSP w Rossoszycy pan Roman Kałczak.

Więcej...

raszwyb05W walentynki odbyły się wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w sołectwie Raszelki. Wcześniej wybory w tym sołectwie zaplanowane były na 10-02-2014. Lecz ta data nie pasowała, jak się okazało z wypowiedzi mieszkańców podczas zebrania, radnej pani Agnieszce Witczak. I termin został zmieniony na sobotę. Dla kogo? Z wypowiedzi części mieszkańców można było wnioskować , że dla tak zwanych działkowiczów. Dodać można, że w Gminie Warta tylko w sołectwie Raszelki wybory odbyły się w sobotę.

Więcej...

 

20 lutego w piątek w sali OSP odbyły się wybory na Sołtysa i Rady Sołeckiej w Rożdżałach. W zebraniu uczestniczył z-ca burmistrza pan Sławomir Janczak oraz radna pani Agnieszka Witczak.
Na zebranie przybyło 53 mieszkańców z 291 osób z prawem do głosowania. Frekwencja wyniosła 18,21%.

Więcej...

©rossoszyca.pl

O przyjaźni wyzbytej z zazdrości. O miłości – bezpiecznej. O drzwiach przez które już tylu przeszło.
Wiersze z tomiku „Melancholia stanów i rzeczy” autorstwa Andrzeja Michalskiego można było wysłuchać w sobotnie popołudnie w sali kameralnej Ratusza w Zduńskiej Woli.

Więcej...

Wybory BoczkiW Boczkach odbyły się ostatnie w naszym regionie wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej. Miało to miejsce 20-04-2015 w Świetlicy Wiejskiej. Na zebraniu Gminę Szadek reprezentowała Sekretarz pani Wanda Nowak oraz pan Zbigniew Augustyniak. Zebranie prowadziła, wybrana przez mieszkańców pani Justyna Tur-Otto. Do komisji skrutacyjnej wybrano panią Annę Ciepłowską, panią Bogusławę Stanisławską i pana Łukasza Ciepłowskiego.

Więcej...

3-majJak co roku Niepubliczne Gimnazjum SPiRRiO przedstawiło uroczystą akademię dotyczącą Konstytucji 3 Maja dla mieszkańców naszego regionu, która odbyła się 30 kwietnia w sali OSP w Rossoszycy. Przewodnim hasłem akademii były słowa Jana Pawła II „Naród który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje przyszłości”

Więcej...

Wboczki15 minioną niedzielę w Boczkach odbył się Piknik Militarny. Organizatorem pikniku było stowarzyszenie Aktywni na Rzecz Rozwoju Ziemi Szadkowskiej. Można było zobaczyć stare pojazdy i eksponaty militarne z prywatnej kolekcji pana Jacka Kopczyńskiego. Wysłuchać wykładu pani prof. Jolanty Daszyńskiej. Zobaczyć mundury i broń które przywiozła Brygada Strzelców Kaniowskich z Łodzi i dwie grupy rekonstrukcyjne ze Zduńskiej Woli. Poszukać skarbów z wykrywaczem metalu.

Więcej...

Dzień Dziecka Dzień DzieckaDzień Dziecka

Więcej...

                            

Więcej...

  

Więcej...

Więcej...

W dniu 17-12-2015 r. młodzież Niepublicznego Gimnazjum SPiRRiO jak co roku zorganizowała w sali OSP jasełkowe przedstawienie.

Więcej...

Odwiedziło nas : Dziś 48 - Wczoraj 66 - Ostatni tydzień 259 - Ostatni miesiąc 1581 - Razem 337266
#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }