W sobotę (10 czerwca) przy odnowionej kapliczce w Rafałówce odbyła się uroczystość upamiętniająca dowódcę kosynierów Rafała Siemiątkowskiego. Organizatorem był pan Maciej Łodziński. Patronat objął Urzęd Miasta i Gminy Warta oraz PTTK w Warcie.
Na uroczystość przybyli Burmistrz Miasta i Gminy Warta pan Jan Serafiński wraz z zastępcą panem Sławomirem Janczakiem, asysta wojskowa z 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia z Sieradza, Proboszcz ks. Mirosław Korytowski, przedstawiciele Nadleśnictwa Poddębice, dyrekcja i uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Rafałówce a także z Zespołu Szkół Publicznych w Rossoszycy, przedstawiciele z wychowankami z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej z Rafałówki, pan Jacek Kopczyński z prywatnego Muzeum w Boczkach,przedstawiciele oddziałów PTTK rejonu Sieradz, Warta, Zduńska-Wola, OSP z Rossoszycy a także mieszkańcy naszych okolic. Oddano hołd i cześć poległemu za wolność Ojczyzny w 1863 roku Rafałowi Siemiątkowskiemu.
Została poświęcona kapliczka i przymocowana tabliczka upamiętniająca dowódcę kosynierów Rafała Siemiątkowskiego.

Nasza pamięć historyczna jest zbyt ważnym elementem polskiej tożsamości, aby można ją było zlekceważyć lub skazać na zapomnienie.
Żaden naród, żadna społeczność nie powinna oderwać się od swojej przeszłości, swojej tradycji, od wydarzeń z wieków ubiegłych, tych wielkich i tych małych, które w sumie określają kształt dzisiejszej świadomości historycznej.

Odwiedziło nas : Dziś 81 - Wczoraj 166 - Ostatni tydzień 81 - Ostatni miesiąc 936 - Razem 319535