Ostatni pro memoria umieszczony w słoiku napisał ks. Tadeusz Miłek w 1990r., który dzisiaj przedstawiamy.
Jest to oryginalny dokument pisany piórem i podpisany przez ks. Tadeusza oraz przez wykonawców remontu dachu i wieży.

 

W roku Pańskim 1990, gdy na Stolicy Piotrowej zasiadał pierwszy Polak Ojciec Święty Jan Paweł II, gdy diecezją włocławską zarządzał Ks. biskup Henryk Muszyński a Proboszczem Parafii Rososzyca był Ksiądz Tadeusz Miłek - dzięki ofiarności i troskliwości parafian wykonany został remont dachu i wieży na kościele Parafialnym przez mistrza Mirosława Janczara Chojnego i jego współpracowników z Rossoszycy Piotra Teodorczyka i Zdzisława Similaka, przy czynnym zaangażowaniu parafian.
Wzmocniono wiązania dachowe, wymieniono części zniszczone, w miejsce gontu położono blachę. Dokonano również remontu wieży - pierwszego gruntownego od ponad stu lat.
Z dokumentów znalezionych w kopule pod krzyżem wieży sporządzono kopię, która wyraz z niniejszym dokumentem składa się na nowo w kuli - z dołączeniem wszystkich przedmiotów, które tam były, z dołączeniem kilku współczesnych - dla potomnych jako świadectwo troski parafian o swoją świątynię - w wiekach przeszłych i czasach współczesnych.
Wszystkich, którzy ten dokument czytać będą upraszamy o westchnienie do Boga za tych którzy te prace wykonywali i którzy wspierali je swoją ofiarnością i modlitwą.  2020

4

Wtorek

SIERPIEŃ

Imieniny obchodzą:

Dominika, Jan, Protazy

Odwiedziło nas : Dziś 14 - Wczoraj 103 - Ostatni tydzień 117 - Ostatni miesiąc 311 - Razem 333367