Wydarzenia 2011

DSC_0081Zabawa choinkowa została zorganizowana przez Zespół Szkół Publicznych w sali OSP.
Uczniowie przygotowali wspaniałe przedstawienie pod kierownictwem nauczycieli.Na scenie dla dzieci wystąpił iluzjonista, który angażował do zabawy dzieci, ale i także Pana Dyrektora.

Więcej...

DSC_0039Od dawna pisaliśmy pisma do Gminy o wodociąg na Lipinach. Gdy rok był suchy brakowało wody w studniach.
 W 2008 zaczęto budować wodociąg w Mogilnie. Byliśmy szczęśliwi, że będziemy mieć wodociąg, lecz okazało się, że  jeden projekt podzielono na dwa projekty i z braku funduszy zrobiono tylko Mogilno I, Mogilno II oraz Borek Lipiński. Po staraniach Sołtysa zrobiono jedynie ujęcie wodne w jednym miejscu na Lipinach. Były to lata suche.

Więcej...

DSC_0004Choć może to jeszcze drogi nie przypomina, ale główny trakt mamy przejezdny a nawet można przejść bez specjalnego obuwia. Chociaż naprawa drogi gminnej jest obowiązkiem Gminy to jednak chcielibyśmy podziękować Gminie za szlakę i prosić o większą kontrolę nad robionym wodociągiem. Drugim sprzymierzeńcem okazała się pogoda, ponieważ przyszedł mróz.

Więcej...

DSC_0052W dniu 07-02-2011 odbyły się wybory sołtysa i rady sołeckiej w sali OSP.

Więcej...

DSC_0004W dniu 09-02-2011 o godz. 19 odbyły się wybory sołtysa, zastępcy sołtysa, przewodniczącego rady i rady sołeckiej, które odbyły się w sali OSP. Choć sala OSP jest remontowana, to nie powstrzymało to mieszkańców by przystąpić do wyboru władzy lokalnej.

Więcej...

DSC_0038    W dniu 25-02-2011 o godz. 17 odbyły się wybory sołtysa, zastępcy sołtysa i rady sołeckiej, które odbyły się w domu Sołtysa. Z 48 mieszkańców którzy mogli głosować przybyło 15 osób to jest 31%, czyli nie tak źle.

Więcej...

Zakończyły się w naszym regionie wybory sołtysów i ich zastępców
oraz rad sołeckich. Wszystkim wybranym gratulujemy
i życzymy jak największych sukcesów.

Więcej...

DSC_0028W dniu 12-03-2011 odbyło się XIV walne zebranie SPiRRiO. W tym dniu mieliśmy słoneczną wspaniałą pogodę. Czy ta pogoda zaważyła na tym że frekwencja była marna. Czy może już nam się to znudziło. Na 54 członków przybyło zaledwie 19. Przybyli tylko ci co biorą ciągły udział w akcjach społecznych i którym zależy żeby coś działo się na naszym terenie.

Więcej...

DSC_0047W dniu 18-03-2011 o godz.18 odbyła się premiera spektaklu „Romeo i Julia” w ramach projektu „Szkoła Równych Szans” w szkole. Występowali uczniowie z VI i V klasy Zespołu Szkół Publicznych w Rossoszycy. Choć nie byłem zaproszony udałem się bo trudno coś opisać jeżeli się w tym nie uczestniczy, a taka premiera u nas się często nie zdarza.

Więcej...

DSC_5602Jak przedstawić wydarzenia związane z Konstytucją Trzeciego Maja, do tego zmieścić się w czasie 45min. oraz poruszyć serca wszystkich zebranych w dniu 05.05.2011, o godzinie 17.00, w sali OSP w Rossoszycy?

Więcej...

biegi00007W dniu 14-05-2011 odbyły się XI Biegi przełajowe pod hasłem "Dzieciństwo bez Przemocy". Ci co byli to wszystko widzieli. A tym, co nie byli  to można opisać tak: była wspaniała majowa.....

Więcej...

zebranie001W dniu 26-05-2011 odbyło się zebranie wiejskie w sali OSP. W zebraniu uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy w Warcie Pan Jan Serafiński. Z powodu przepięknej pogody i zaczynających się sianokosów frekwencja nie dopisała. Przybyli jedynie mieszkańcy ulicy Ogrodowej i ulic Spacerowej i Leśnej bo tych mieszkańców przede wszystkich dotyczyło to zebranie.

Więcej...

biwak03Odbył się... już po raz siódmy, biwak w Księżych Młynach. Podzieleni na grupy, jedni grali w piłkę inni tańczyli w rytm muzyki a jeszcze inni poszli na długi spacer brzegiem rzeki Warty. Pojechali wszyscy uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w Rossoszycy, Kadra Pedagogiczna i oczywiście rodzice. Nie zabrakło również naszych absolwentów, którzy odwiedzili nas gościnnie.

Więcej...

odpust008W naszej parafii jak co roku w dzień 10 sierpnia odbył się odpust parafialny ku czci św. Wawrzyńca diakona i męczennika.
A co przyniósł ten dzień?

Więcej...

Na zakończenie wakacji mieszkańcy Boczek zorganizowali dla dzieci i nie tylko, udaną plenerową uroczystość. Czas umilały konkursy w których uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami. Były biegi w workach, przeciąganie liny

Więcej...

Jak co roku odbyła się w naszej Parafii Msza Dziękczynna za plony.
W uroczystym orszaku do Kościoła zostały wniesione wieńce dożynkowe, które powstały z ziaren zbóż, prosa, maku

Więcej...

W dniu 17-09-2011 o godzinie 1600w Boczkach, za dawną mleczarnią, odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy doświadczonymi wiekiem graczami a młodzieżą. Chodź były obawy czy seniorzy wytrzymają tempo godzinnego meczu - to nikt nie zrezygnował.

Więcej...

W dniu 01-10-2011 mieszkańcy Lipin zorganizowali spotkanie integracyjne. Choć nie mamy budynku wiejskiego, nad czym bardzo ubolewamy, to takie spotkanie zorganizowaliśmy u Sołtysa. Było ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz grill z pieczonym mięsem.

Więcej...

"Święto Zmarłych"

Na cmentarzu płomyki złote
i groby w chryzantemach.
Ludzie przyszli tu z myślą o tych,
których już nie ma.

Więcej...

  Jak co roku odbyły się w sali OSP w Rossoszycy Jasełka. Dnia 20-12-2011 w świat Bożonarodzeniowej zadumy wprowadziła nas "Wigilijna opowieść" w wykonaniu uczennic i uczniów Niepublicznego Gimnazjum.

Więcej...

Odwiedziło nas : Dziś 48 - Wczoraj 66 - Ostatni tydzień 259 - Ostatni miesiąc 1581 - Razem 337266
#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }